Ogłoszenia parafialne i intencje mszalne

NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY      26 maja 2024 r.

1. W najbliższy czwartek, w liturgii będziemy celebrowali uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Będziemy dziękować Bogu za dar Eucharystii, będziemy prosić Chrystusa o błogosławieństwo i pokój dla Kościoła powszechnego, naszej Ojczyzny i naszego narodu. Udział w procesji eucharystycznej jest publicznym wyznaniem wiary w to, że Jezus jest wśród nas, że jest w naszym życiu zawsze obecny. Przygotujmy cztery ołtarze: pierwszy młodzież, która w tym roku przyjmie Sakrament Bierzmowania, drugi – rzemieślnicy, trzeci – rolnicy i czwarty strażacy, udekorujmy nasze domy. Uroczystą liturgię tego dnia rozpoczniemy Mszą Świętą sprawowaną w naszym kościele o godz. 1100. Zapraszam strażaków i całą asystę, dzieci komunijne, rocznicowe, dziewczynki do sypania kwiatów, ministrantów.
  2. Procesje eucharystyczne wokół naszego kościoła będą odbywały się codziennie po Mszy św. wieczornej przez całą oktawę Bożego Ciała z wyjątkiem niedzieli i procesji w naszym klasztorze.
  3. Od soboty rozpoczynamy nabożeństwa czerwcowe, po Mszy św. Wieczór Uwielbienia.
  4. W I niedzielę zmiana tajemnic różańcowych o 17.00.
  1. Polecamy Tygodnik Katolicki Niedziela.
  2. Zbliża się czas pielgrzymkowy SZKOLENIE DLA KIERUJĄCYCH RUCHEM NA DRODZE W tym roku szkolenie połączone z egzaminem odbędzie się 15 czerwca (sobota) w godz. od 9.00 do ok. 15.00. Szkolenie przeprowadzone będzie przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego (WORD), w Wyższym Instytucie Teologicznym, ul. Św. Barbary 41. W szkoleniu mogą wziąć udział tylko pełnoletnie osoby wcześniej zgłoszone do Wydziału Duszpasterskiego w terminie do 8 czerwca br. Proszę o zgłoszenia chętnych, bowiem trzeba by było jak najwięcej ludzi z tymi umiejętnościami, chodzi nie tylko o pielgrzymkę ale także o pogrzeby do przejścia kolumny pieszych także jest potrzebna ta umiejętność.

MSZE ŚWIĘTE – 26.05-02.06.2024 r.

26.05 – NIEDZIELA

08.00 – +Annę Zygmunta Mariannę Franciszka Zbrojkiewiczów, Mariannę Władysława Tyrek

09.30 – +Tadeusza Alfredę Stanisława Karoniów, ++Patryarchów

B. 09.30 – +Józefa Mariannę Władysława Radło, ++Radłów, Zawadów, Stanisława Mariannę Władysława Różyckich, ++Różyckich, Raźniaków, Czesława Chmielarza

11.00 I Komunia św.

18.00 – +Mariannę Piotra Zygmunta Jana Sowów, Karola Nowakowskiego, Edwarda Gaudy, ++Sowów, Wojciechowskich, Bibiannę Kazimierza Jóźwiaków

27.05 – poniedziałek

07.00 – +Romana Wiśniewskiego od rodz. Lisów

18.00 1. w int. dziadków dzieci I-o komunijnych; 2. w int. p. piekarza Zdzisława Możyłowskiego (w klasztorze)

28.05 wtorek

07.00 – +Jana Borowicza od Anny i Adama Lech z rodz.

18.00 – +Pelagię Rządkowską od rodz. Hamerlów i Lipków

29.05 – środa

07.00 – +Edmunda Haraziaka od Rady GminyPrzyrów

18.00 1. w int. rodziców dzieci I-o komunijnych; 2. w int. rodziców i rodzeństwa dzieci I-o komunijnych  (w kościele św. Mikołaja)

30.05 czwartek Boże Ciało

08.00 – +Teresę Grudzień

09.30 – +Janinę 10 r. śm. Stefana Kowalskich

B. 09.30 – +Józefa Podsiedlika od Marianny Nowak z rodz.

11.00 1. w intencji parafian; 2. o błog. Boże dla ks. kan. w rocznicę ur. od ZR i AN

18.00 – +Mariannę Mieczysława Desków

31.05 piątek

07.00 – +Henryka Mendaka od Jerzego Kułaga z rodz.

18.00 – +Kazimierę Ruszel od sąs. Wojciechowskich, Wiśniewskich, Żmuda, Ewy Kozioł, Barbary Warmuzińskiej

01.06 sobota

07.00 – +Zofię Górską od rodz. Grajwodów

18.00 1. +Władysławę 2 r. śm. Aleksandra Czesnych, ++Czesnych, Plutów; 2. +Romana Wiśniewskiego od rodz. Połaciów, Szewczyków, Musiałów

02.06 – NIEDZIELA

08.00 – dziękczynna z prośbą o błog. Boże dla Elżbiety i Ryszarda Radło w 40 r. ślubu

09.30 – +Edwarda 16 r. śm. Walerię Władysława Matlingiewiczów

B. 09.30 – +Józefa Podsiedlika od Zofii Bekus i Krystyny Kała z r-mi

11.00 – o błog. Boże dla Roberta Deski w 60 r. ur.

18.00 – +Stanisława Charaziaka, Jana Marię Nowińskich